nail-guns

مناسب ترین کمپرسور هوا برای میخکوب بادی

مناسب ترین کمپرسور هوا برای میخکوب بادی
آشنایی با ابزار

بهترین کمپرسور هوا برای میخکوب بادی
جستجوی بهترین کمپرسور هوا برای میخکوب بادی شما می تواند سخت باشد. اصطلاح کمپرسور هوا برای افراد عادی که تخصص کافی در این مورد ندارند، ممکن است کمی فنی به نظر برسد اما در این مقاله مواردی که باید هنگام انتخاب یک این وسیله به دنبال آن باشید، گردآوری شده است:

کمپرسور هوا برای میخ کوب چه اندازه ای دارد؟

میخکوب پنوماتیک دستگاهی است که برای کار کردن نیاز به تأمین مداوم هوا دارد. برای حرکت میخ ها به داخل چوب، به هوای کم نیاز دارید. بنابراین، تمام آنچه شما نیاز دارید یک کمپرسور قابل حمل با حداقل ۲ درجه CFM و ظرفیت مخزن ۲ تا ۶ گالن است. مشخصات مورد نیاز با توجه به نوع میخ و نوع استفاده آن متفاوت است.

خرید کمپرسور هوا برای میخکوب
مواردی که باید هنگام خرید یک کمپرسور برای ابزار بادی در نظر بگیرد در اینجا ۴ عامل مهم و ۲ نکته تکمیلی است که که باید در نظر بگیرید.

ظرفیت مخزن

ظرفیت مخزن بستگی به کارهایی دارد که شما انجام خواهید داد. اگر مدت زمان زیادی از دستگاههتان استفاده می کنید، باید از یک کمپرسور با ظرفیت مخزن بزرگ استفاده نمایید. بیشتر آنها برای نیرو دادن به ابزارهای پنوماتیک طراحی شده اند و دارای ظرفیت مخزن از ۱ گالن تا ۸ گالن هستند. اگر به دنبال نوع قابل حمل هستید،۱ تا ۶ گالن مناسب است.

داشتن ظرفیت مخزن بالا، مزایایی نیز دارد و مدت طولانی تر می توانید از آن استفاده نمایید. اگر ظرفیت مخزن کمی داشته باشد، مدت زیادی طول نمی کشد و فشار هوا افت می کند. همانطور که گفته شد، اندازه آن به هدف کار بستگی دارد. اگر به کارهای معمولی خانه نیاز به میخ کوب دارید، ظرفیت مخزن کوچکتر مناسب است.

CFM

CFM مخفف عبارت Cubic Feet per Minute است که قبل از خرید، باید علاوه بر اندازه مخزن، CFM را نیز بررسی کنید. CFM میزان اندازه گیری میزان جریان هوا در یک زمان معین را نشان می دهد.
اگر می خواهید CFM مناسب برای ابزار خود را پیدا کنید، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که مقدار CFM مورد نیاز دستگاه خود را در ۱٫۵ ضرب کنید. مقدار به دست آمده CFM مناسب برای کمپرسور هوا است که برای ابزار مربوطه لازم است. میخ کوب یکی از ابزارهایی است که در مقایسه با پیستوله رنگ پاش، به حداقل CFM نیاز دارد. این دستگاه می تواند تنها با ۱ CFM کار کند.

PSI (فشار)

PSI فشار هوا را در هر اینچ مربع نشان می دهد. تقریباً همه کمپرسورهای کوچک هوا از مارک های برتر، PSI کافی را برای کار با میخ کوب ارائه می دهند. بنابراین لازم نیست نگران PSI بیش از حد باشید و باید بیشتر روی CFM تمرکز کنید که عامل اصلی آن است.

توصیه می شود از مدلی استفاده کنید که دارای PSI بزرگتر از مقدار مورد نیاز برای میخ کوب شما باشد. نکته مهم برای پیدا کردن PSI مناسب برای ابزار شما، ضرب PSI مورد نیاز در ۱٫۲۵ است.

HP قدرت اسب بخار

HP قدرت اسب بخار این وسیله را نشان می دهد. HP نشان دهنده قدرت کلی موتور شما است. به زبان ساده، میزان کارهایی را که می تواند در مدت معینی انجام دهد، تعریف می کند. برای نوع قابل حمل کوچک، HP اهمیت چندانی ندارد. هنگامی که شما یک کمپرسور با ظرفیت کافی CFM ، PSI و مخزن را انتخاب می کنید، معمولاً قدرت مورد نیاز اسب را برآورده می کند. بنابراین، داشتن HP بزرگتر با راندمان برابر نیست و باید HP مناسب به همراه CFM و PSI ابزارها در نظر گرفته شود.

سیستم خنک کننده هوا

یک سیستم خنک کننده هوا اطمینان حاصل می دهد که کمپرسور باد در مدت زمانی که از آن استفاده می کنید، خنک است. این سیستم نه تنها سیستم را خنک می کند بلکه باعث افزایش عمر دستگاه ها و ابزارهای پنوماتیک می شود.

قابلیت حمل

یک مدل جمع و جور باعث افزایش بهره وری شما و همچنین سهولت در استفاده می شود. مدل بزرگ می تواند ابزارهای مختلفی را تأمین کند و برای سازندگان، کارگران ساختمانی و پروژه های بازسازی خانه مناسب است. وقتی یک مدل خیلی بزرگ و سنگین باشد، استفاده از آن برای ابزارهای پنوماتیک مانند میخکوب بسیار بزرگ است. بنابراین مطمئن شوید که کمپرسور هوای مناسب را مطابق نیاز حمل خود انتخاب کرده اید.

Tags: No tags

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند