اسکوپ سنگهنزا

تولید و پخش کننده اسکوپ سنگ اسکوپ پروانه ای ، اسکوپ زد Z

 

هنزا برترین تولید کننده
دستگاه سنگبری و اسکوپ سنگ

اسکوپ_سنگ_و_سرامیک

کاربرد اسکوپ

جلوگیری از ریزش سنگ و سرامیک ، نصب آسان بدون چسب

قیمت اسکوپ پروانه ای

تماس بگیرید

ابعاد اسکوپ پروانه ای

در ابعاد

جنس اسکوپ پروانه ای

ورق کاشان

اسکوپ پروانه ای بزرگ

ورق 90

ابعاد 76 در 62
وزن 22.5

اسکوپ پروانه ای متوسط

ورق 80

ابعاد 72 در 47
وزن 16.5

اسکوپ پروانه ای کوچک

ورق 80

ابعاد 55 در 40
وزن 13.5

اسکوپ زد (Z)

توضیحات

قیمت اسکوپ زد

توضیحات

ابعاد اسکوپ زد

توضیحات

جنس اسکوپ زد

توضیحات

اسکوپ زد(Z) بزرگ

ورق 80

ابعاد 91 در 25
وزن 18

اسکوپ زد(Z) متوسط

ورق 80

ابعاد 74 در 30
وزن 16

اسکوپ زد(Z) کوچک

ورق 80

ابعاد 70 در 30
وزن 14

فروش اسکوپ سنگ

شرکتهنزا

 

ارسال به تمام نقاط کشور

شرکت هنزا آماده ارسال انواع دستگاه های سنگبری به تمام نقاط کشور میباشد

آموزش و توسعه

شرکت هنزا برای جلب رضابت مشتری و استفاده بهینه و صحیح از دستگاه ها آموزش های استفاده و سرویس در اختیار مشتریان میگذارد این آموزش ها بصورت حضوری و غیر حضوری میباشند

استفاده از بهترین قطعات

شرکت هنزا برای جلب رضایت مشتری و تداوم در عمر محصولات از بهترین قطعات ایتالیایی استفاده میکند

گارانتی محصولات

تمام محصولات دارای خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر هنزا میباشند

تیم ما می کوشد تا بهترین ها را ارائه دهد

 

تیم هنزا

01

بررسی و توسعه

بررسی بازار

02

طراحی

طراحی و نیاز سنجی

03

تولید

تولید و تست دستگاها

04

فروش

فروش و خدمات

کمپانی هِنِزا مجموعه‌ایی متشکل از جوانان متدین، با انگیزه و پشتکار فراوان است که در سال 1397 و پس از 3 سال تحقیق میدانی و مذاکره با کمپانی‌های صاحب نام دنیا در ایتالیا، آلمان،‌ اسپانیا و آمریکا اقدام به احداث کارخانه تولیدی ماشین آلات ساختمانی به مساحت 1000 متر مربع در شهرک صنعتی زاگرس کرده است. در حال حاضر تمرکز این شرکت به طور ویژه بر تولید دستگاه‌های برش سنگ با تکنولوژی روز دنیا و با مشارکت مهندسین اروپایی می‌باشد. این مجموعه فعالیت های خود را در 10 سال اخیر با نام‌های تجاری متفاوت در اصناف گوناگون تجربه کرده است: تولید قطعات حرفه ایی دوچرخه برای اولین بار در ایران
واردات و تامین نیاز های ورزشکاران ایران و خاورمیانه
واردات و پخش قطعات برق صنعتی در سطح کشور
تولید تابلوهای برق در حجم گسترده
تامین مواد اولیه دیگر کارخانه‌های تولید کننده دستگاه‌های سنگ‌بری و ماشین آلات ساختمانی
امید است با بهره مندی از تخصص و تلاش اعضای مجموعه هنزا و استفاده از علم روز دنیا محصولات درجه یک و با کیفیتی را ارائه دهیم تا بتوانیم سهمی هرچند کوچک در پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان ایران اسلامی داشته باشیماسکوپ سنگ

استفاده از سنگ و اسکوپ سنگ از جمله مصالح پر استفاده در نما کاری ساختمان است. استفاده از سنگ برای زیبا سازی نمای ساختمان‌ها جلوه‌ای زیبا و بی نظیر به ساختمان‌ها می‌دهد. در واقع انسجام ساختمان از نظر زیبایی شناسی و از لحاظ معماری توسط سنگ کاری نمای آن صورت می‌گیرد. استفاده از سنگ در نماکاری می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. از جمله این که باعث می‌شود که به راحتی بتوان آن را تمیز کرد و در شهرهای پر جمعیت که آلودگی هوا زیاد است. ساختمان‌هایی که نمای آن‌ها از سنگ باشند نسبت به مصالح دیگر دیرتر کثیف می‌شوند و در واقع استفاده از سنگ به گونه‌ای باعث می‌شود ساختمان‌ها هویتی معنا دار پیدا کنند.

 

اسکوپ سنگ

 

چرا از اسکوپ سنگ نما استفاده می‌کنیم؟

وقتی که در نمای ساختمان از سنگ استفاده می‌کنیم، علی رغم این که دارای زیبایی است اما می‌تواند در صورت وقوع زلزله نه چندان بزرگ سنگ‌های به کار برده شده در نما چون دارای سطحی صاف و صیقلی هستند با ملاتی که در پشت آن قرار می‌گیرد چسبندگی کامل پیدا نمی‌کنند و همچنین به دلیل اختلاف ضریب انبساط حرارتی سنگ با ماسه و سیمان پشت آن به‌ مرور زمان سبب خواهد شد که ملات پشت سنگ از آن جدا شود و اگر تکانه‌ای بر ساختمان وارد شود و یا زلزله‌ای اتفاق بیفتد به احتمال خیلی زیاد سنگ نما از ملات جدا شده و سقوط خواهد نمود. این قضیه می‌تواند بسیار حیاتی و مهم باشد برای حل این مشکل روش‌های مختلفی توسط معماران و مهندسین ساختمان طراحی شده اما یکی از این روش‌ها اسکوپ سنگ می‌باشد؛ بنابراین برای جلوگیری از سقوط سنگ‌ها از نمای ساختمان آن را به اصطلاح اسکوپ سنگ نما می‌کنند.

اسکوپ سنگ چیست؟

جنس اسکوپ سنگ از گالوانیزه است و در واقع  اسکوپ سنگ که با نام بست سنگ نما نیز شناخته می‌شود باعث می‌شود که سنگ و سرامیک به صورت محکم با ملات پشت سنگ اتصال پیدا کرده و مانع از سقوط و ریزش آن شود. همان طور که بیان کردیم سنگ‌ها چون سطح صافی دارند و قدرت مکش آب آنها پایین است. بنابراین اگر تکانه‌ای بر ساختمان وارد شود ممکن است که سنگ نما از ملات پشت آن جدا شده و بر روی زمین بیفتد و باعث خسارت‌های مالی یا جانی شود. در این حالت برای جلوگیری از این کار از اسکوپ سنگ استفاده می‌کنند و این قطعه فلزی باعث چسبیدن سنگ به ملات شده و از سقوط آن جلوگیری می‌کند.

اسکوپ سنگ چگونه انجام می‌شود؟

در قدیم برای برطرف کردن مشکل سقوط سنگ و نچسبیدن سنگ به ملات پشت خود از شیوه‌هایی چون پیچ و رول پلاک، خشکه چینی و کار گذاشتن لقمه در پشت سرامیک و سنگ استفاده می‌کردند، امروزه اسکوپ سنگ جایگزین این روش‌های قدیمی شده است. در واقع با استفاده از این روش برای جلوگیری از سقوط و شل شدن سنگ‌هایی که در تراز قائم قرار گرفته‌اند آن را اسکوپ می‌کنند. کار هم به این صورت است که با استفاده از دستگاه فرز در پشت سنگ شیار ایجاد کرده و در داخل این شیارها بندی از اسکوپ سنگ های مختلفی استفاده می‌کنند به طوری که وقتی ملات در پشت سنگ قرار گرفت بتواند با سنگ اتصال و پیوستگی پیدا کرده و از سقوط آن جلوگیری کند.

 

قیمت اسکوپ سنگ

 

اگرچه واژه اسکوپ سنگ را برای سنگ‌های نما به کار می‌برند اما بر روی هزاره که در جایی مثل بانک و بیمارستان‌ها نیز از آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد باید عمل اسکوپ کردن انجام شود.

حتی اگر تکانی و یا زلزله‌ای صورت نگیرد و ساختمانی لرزش نداشته باشد باز هم به دلیل این که قدرت مکش آب در سنگ نما کم است در نتیجه به‌مرور زمان وقتی که ملات پشت سنگ خشک بشود باعث می‌شود که چسبندگی ملات و سنگ از بین برود و باعث پایین افتادن سنگ‌های قسمت‌های مختلفی از نمای ساختمان باشیم. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد قیمت اسکوپ سنگ با شماره های موجود در سایت ما تماش بگیرید.

روش‌های اسکوپ سنگ

برای انجام اسکوپ سنگ نما شیوه‌های مختلفی وجود دارد که ما در ادامه به بررسی هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

لقمه گذاری

برای اینکه سنگ نمای ساختمان را نصب کنند لقمه سنگ را با چسب سنگ به پشت سنگ می‌چسبانند و سپس آن را در محل مورد نظر کار می‌گذارند و با ریختن دوغاب ماسه و سیمان در پشت سنگ باعث می‌شود این لقمه با ملات اتصال پیدا کند و مانع از افتادن سنگ شود.

سیم مفتول

در این روش اسکوپ سنگ با ایجاد شیارهایی در دو سر سنگ و عبور دادن مفتول‌های آهنی که تقریباً قطر آنها ۲ میلی‌متر است از آن باعث می‌شود سیم مفتول پشت سنگ با ملات پشت سنگ اتصال پیدا کرده و سبب نگه داشتن سنگ شود.

اسکوپ دو پایه

یکی دیگر از روش‌های اسکوپ سنگ است که در آن از قطعه‌ای که دو بالچه دارد و جنس آن استیل است استفاده می‌شود. این قطعه را که بالچه‌های آن به صورت عمودی پشت سنگ قرار می‌گیرند باعث می‌شوند ملات با سنگ نما اتصال پیدا کند و از افتادن سنگ جلوگیری شود.

اسکوپ سه پایه

فرق اسکوپ سنگ سه پایه در این روش با دو پایه این است که این اسکوپ سنگ نما دارای یک لبه سومی نیز هست گذاشتن این اسکوپ به این روش است که ابتدا در شیاری که پشت سنگ نما ایجاد می‌کنیم مقداری چسب زده و این لبه سوم را در داخل آن قرار می‌دهیم تا خشک شود و سپس سنگ را در محل مورد نظر کار گذاشته و پشت آن ملات می‌ریزیم به این صورت که اسکوپ سنگ سه پایه با ملات مخلوط شده و باعث استحکام سنگ نما می‌شود. 

 

خرید اسکوپ سنگ

 

اسکوپ z

برای نصب اسکوپ سنگ z در پشت سنگ مانند قطعات دیگر نیاز است که ابتدا شیاری را ایجاد کنیم این کار به وسیله دستگاه برش سنگ انجام می‌گیرد اندازه ظاهری این قطعه مانند حرف z زبان انگلیسی است که آن را در داخل شیار قرار داده و در مرحله بعد این سنگ را که آماده نصب است در محل خود قرار می‌دهیم و سپس در پشت آن ملات ریخته این اسکوپ سنگ نما باعث اتصال ملات سنگ شده و از افتادن سنگ در مواقعی که ساختمان دچار تکانه می‌شود مخصوصاً در موقع زلزله جلوگیری می‌کند.

اسکوپ پروانه ای

 برای نصب این قطعه در پشت سنگ ابتدا باید شیاری 45 درجه در پشت سنگ ایجاد کنیم و بعد با قرار دادن این اسکوپ سنگ پروانه‌ای در پشت سنگ و ریختن ملات در پشت آن باعث می‌شود که این اسکوپ سنگ به ملات چسبیده و مانع افتادن سنگ خواهد شد. برای ساختمان‌هایی که در آنها از سنگ نما استفاده شده است و اسکوپ صورت نگرفته باید چه کار کنیم؟ راه حل ساده است. برای رفع این مشکل توسط پیچ و رول پلاک سنگ‌ها را اسکوپ کرده تا با این کار از افتادن سنگ نما در صورت خشک شدن ملات پشت آن و یا تکانه‌های ساختمان جلو گیری کنیم. برای انجام این کار باید نکته‌ای را رعایت کنیم و آن این است که ابتدا باید حتماً نبشی مناسب را در زیر سنگ نما قرار دهیم، زیرا قرار دادن نبشی سبب خواهد شد که نبشی بار نما را به ساز منتقل کند. جهت خرید اسکوپ سنگ با کارشناسان ما در تماس باشید.